Zaznacz stronę

Bezpieczeństwo dziecka jest dla nas bezdyskusyjnie najważniejsze. Trudno jednak nam sprawować nad nim ochronę przez cały czas, wszakże musi ono m.in. chodzić do szkoły, a my do pracy bądź na zakupy. Ale czy możemy coś zrobić, by wspomóc jego bezpieczeństwo? Teraz tak! I to całkiem skutecznie. W tym wypadku doskonale sprawdzi się zegarek na rękę ze wbudowanym modułem GPS.

Jak to wygląda?

Autentycznie jak zegarek. Odmierza czas, pokazuje datę, a przy tym jest stylowy i w ciekawym kolorze. Dziecko na pewno będzie chciało mieć coś takie i z całą pewnością będzie się nim chwaliło przed rówieśnikami. Jednocześnie wcale nie musi wiedzieć, że przez cały czas ma przy sobie lokalizator.

Jak to działa?

Podobnie jak automapa. Dzięki modułowi GPS i stacjom GSM, mamy możliwość podglądu, gdzie aktualnie znajduje się nasze dziecko. Możemy zdefiniować bezpieczny obszar, na którym może i powinna znajdować się nasza pociecha (jest to na przykład teren szkoły i droga do domu). Wyjście poza tę strefę spowoduje wysłanie powiadomienia na nasz telefon. Możemy również zbadać trasy, jakie przebyło nasze dziecko. Umożliwia to dodatkowa funkcja.

Planujesz urlop w świętokrzyskim? OFERTA DLA CIEBIE: wynajem busów busko zdrój od Firmy Eurobus. Zapraszamy!

To wciąż tylko zegarek

Tak to powinno wyglądać. Można się zastanawiać na efektywnością tego urządzenia. Przecież dziecko może je zgubić, ewentualnie ktoś może mu zegarek ściągnąć z ręki i wyrzucić. Tym się nie martwy. Przeważająca część dostępnych na rynku modeli posiada system anty-kradzieżowy. Po zdjęciu zegarka, rodzic otrzymuje sygnał alarmowy i może w porę zareagować.

Ciekawą funkcją jest możliwość zdefiniowania numerów alarmowych. Po wciśnięciu przez dziecko przycisku SOS, zegarek automatycznie wykonuje połączenie z zaprogramowanym numerem. Dzięki temu uzyskamy możliwość słyszenia tego, co się dzieje w jego otoczeniu. Ono też będzie mogło nas słyszeć. Ta opcja pozwoli również na „podsłuch” w dowolnym momencie.

Pamiętajmy, że zegarek wymaga karty SIM.

Postawmy na jakość

Chociaż najtańsze zegarki z GPS-em zaczynają się od stu czterdziestu złotych, to lepiej trochę dołożyć i mieć pewność, że urządzenie przetrwa dziecięce zabawy. Lepsze modele będą wodoszczelne i odporne na kurz. Będą też posiadały więcej ciekawych funkcji, na przykład krokomierz czy budzik. Przykładowa oferta zegarków z GPS dostępna jest na https://smartsafe.pl/.

Koniecznie doczytaj: http://www.fitnesi.pl/jak-radzic-sobie-ze-stresem/