Zaznacz stronę

O tym, że sport to zdrowie wie każdy. Bardzo często jednak wiele osób rezygnuje z uprawiania aktywności fizycznej tłumacząc się brakiem czasu i motywacji. Wielu osobom kojarzy się on tylko z wysiłkiem fizycznym i przykrym obowiązkiem. Jednak nie zawsze tak musi być, zwłaszcza jeśli jest ona wykonywana z innymi osobami i połączona ze zwiedzaniem oraz podziwianiem piękna natury. Właśnie w tym celu powstały zorganizowane wycieczki rowerowe, stanowiące doskonałą odskocznię od codziennego życia.

Zorganizowane wycieczki rowerowe – dlaczego to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

Jazda na rowerze to wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Z uwagi na to, że sport to zdrowie, podróżowanie tym środkiem transportu pomaga zachować sprawność fizyczną, wzmacnia odporność i wpływa pozytywnie na układ krwionośny i oddechowy. Chroni przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie. Połączenie jazdy rowerem wraz ze zwiedzaniem, jest natomiast doskonałym sposobem na spędzenie weekendu czy urlopu.

Dostępne na viaverde.com.pl wycieczki rowerowe dają szansę na poznanie nowych osób, odwiedzenie niezwykłych i ciekawych miejsc oraz bezpośredni kontakt z naturą. Co więcej, organizator tego typu wyjazdów zadba o najmniejsze szczegóły podróży. Użytkownik nie musi opracowywać trasy wyjazdu, martwić się o nocleg czy planować odwiedzanych atrakcji. Co ważne, wyjazd można dopasować do swoich umiejętności oraz wytrzymałości a szlak zostaje tak zaplanowany, aby jego uczestniczy czerpali jak najwięcej z kultury odwiedzanego regionu.

Które miejsca warto odwiedzić rowerem w Polsce?

W Polsce sieć szlaków oraz ścieżek rowerowych nieustannie się powiększa. Co ważne, nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby odkryć ciekawe i nieznane dotąd miejsca i rozkoszować się pięknem natury. Wyprawy rowerowe, nie dość, że poprawiają kondycję fizyczną, dają możliwość odwiedzenia tych miejsc, do których nie można dostać się samochodem. Wybierając się na wyprawę rowerową warto postawić na odwiedzenie takich regionów i miejsc jak:

– magiczne Podlasie, połączonego z odwiedzeniem Świętej Góry Garbarki, Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej czy Meczetu w Kruszynianach,

– północnej części Mazur, która zapewni możliwość obcowania z nieskażoną przez człowieka przyrodą. Wyjazd w tę część Polski warto wpleć odwiedzenie Puszczy Boreckiej, jeziora Mamry oraz skorzystania z takich atrakcji jak spływu kajakowego rzeką Sapiną,

– Warmię wraz ze zwiedzaniem Zamku Krzyżackiego w Ostródzie, ogrodów Gietrzwałskich oraz Góry Dylewskiej.