Stomatologia 24 h

Ból zęba ma to do siebie, że lubi pojawiać się w najmniej odpowiednim momencie. Często w ciągu dnia nie jest on ani trochę zauważalny, natomiast wieczorem bądź w nocy, staje się nie do zniesienia. Często nie reaguje na dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Z pomocą przychodzi nam całodobowa opieka stomatologiczna.

Jeśli dopadnie nas nocny ból zęba, może być nam potrzebny stomatolog. Gdańsk posiada kilka miejsc, do których możemy się udać w takiej sytuacji [szukaj na: http://dentysta-stomatolog.com/gdansk,1.html]. Przychodnie całodobowe mają liczne zalety, ale także wady. Z pewnością korzystna jest możliwość uzyskania adekwatnej pomocy w nagłych sprawach. Jednak wiele osób może traktować nocne pogotowie jako miejsce leczenia niekoniecznie pilnych spraw. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Oddziałów Ratunkowych i zgłaszania się pacjentów ze sprawami, które mogłyby spokojnie poczekać kilka dni. Niestety w jednej i drugiej sytuacji, najbardziej pokrzywdzeni będą pacjenci bardzo wymagający. Szczególnie ci, którzy naprawdę nie mogą czekać. Pamiętajmy więc, że wizyta w nocnej poradni to ostateczność. Jeśli możemy poczekać, umówmy się na wizytę np. rano. Z pewnością duże znaczenie w kwestii udawania się chorych z problemem stomatologicznym w odpowiednie miejsce ma edukacja pacjentów. Niezwykle istotna jest również profilaktyka. Znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka chorób, w tym  także chorób zębów zawsze będzie tańsza, mniej bolesna i mniej skomplikowana niż proces leczniczy. Niestety wiedza społeczeństwa na ten temat wciąż kuleje. Zbyt rzadko udajemy się na przegląd zębów. Zbyt często zgłaszamy się za późno, gdy choroba jest zaawansowana, a ból zęba naprawdę dezorganizuje nasze codzienne funkcjonowanie.

Całodobowa pomoc w nagłych przypadkach bólowych to standard współczesnej opieki dentystycznej. Często usługi takie oferuje przyjmujący prywatnie stomatolog. Gdańsk posiada także miejsca, w których leczenie jest bezpłatne, jeśli jesteśmy ubezpieczeni. Decyzja o tym, gdzie się udamy z pewnością należy do nas. Pamiętajmy, że warto leczyć wszelkie zauważalne ubytki próchnicze na bieżąco, nawet jeśli nie bolą. Bolesne zmiany, szczególnie jeśli dolegliwości pojawiają się w nocy, świadczą zwykle o zapaleniu nerwu. Z pewnością nie warto dopuszczać do takiej sytuacji. Narażamy się tylko na niepotrzebny ból oraz skomplikowane i czasochłonne procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>