Skuteczność depilacji laserowej

Wielu z nas wydaje się, że depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod depilacji – jest to oczywiście prawdą, gdyż przy zastosowaniu nowoczesnego lasera diodowego możemy uzyskać po dwunastu tygodniach redukcję owłosienia nawet o 98 procent, to nie w przypadku każdej z nas depilacja laserowa sprawdzi się tak samo dobrze. Dlaczego i co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Czym jest depilacja?
Aby mówić o skuteczności depilacji laserowej musimy mieć świadomość, że jest to usuwanie owłosienia poprzez trwałe uszkadzanie cebulek i korzeni włosów. Następuje to pod wpływem wiązki laserowej, która dzięki melaninie zawartej we wszystkich włosach zamieniania jest na energię cieplną, która następnie uszkadza dane cebulki. Z tego też powodu niezwykle istotna jest ilość melaniny w naszych włosach, która warunkowana jest przez ich kolor. W związku z powyższym odradza się przeprowadzanie depilacji laserowej u osób z jasnymi włosami (blond czy rude), gdyż efektu depilacji laserowej może wcale nie być!

Szybkość regeneracji
Wiele zależy również od naszych indywidualnych predyspozycji dotyczących szybkości regeneracji – depilacja laserowa to uszkadzanie cebulek włosów i ich korzeni. Jeżeli nasz organizm potrafi się stosunkowo szybko regenerować to szybciej będą widoczne wyrastające włoski niż u kobiet, których organizmy potrzebują więcej czasu na odbudowanie struktur odpowiedzialnych za włosy.

Brak owłosienia na ile?
W związku z powyższym nie można w jednoznaczny sposób stwierdzić, że po poddaniu się zabiegom depilacji laserowej przez tyle i tyle czasu nie będziemy musiały walczyć z niesfornym owłosieniem. Najprościej wybrać się do najbliższego salonu kosmetycznego, czy też dermatologicznego i tam zasięgnąć konkretnej porady opartej o nasze indywidualne predyspozycje do poddania się tego typu zabiegom. Jak znaleźć dobry salon? Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką internetową i np. dla miasta Szczecin wpisać „depilacja laserowa Szczecin” (depilacja laserowa > swiaturody.com) (podstawiamy oczywiście własne miasto).

Jedna myśl na temat “Skuteczność depilacji laserowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>