O metodach usuwania niepożądanego owłosienia

Podejmując decyzję dotyczącą sposobu usuwania zbędnego owłosienia, dobrze byłoby mieć świadomość, jakie niosą one korzyści. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre z nich są nie tylko bolesne, ale także wiążą się z pewnym dyskomfortem.

Zapoznajmy się więc z różnymi aspektami związanymi z zabiegami służącymi uzyskaniu gładkiej skóry i przybliżmy – przynajmniej w zarysie – ich podstawowe cechy.

Oto kilka wybranych metod usuwania niechcianego owłosienia

Golenie
To działanie niejako wbrew sobie i przeciwko własnym oczekiwaniom. Cóż z tego, że jest szybkie i łatwe, skoro w końcowym efekcie włosy tylko się wzmacniają, wyrastają silniejsze i z większą częstotliwością. To zdecydowanie metoda, którą można by nazwać archaiczną.

Depilacja woskiem
Nieco bardziej skuteczna niż golenie, jednak bardzo bolesna. Czy naprawdę istnieje potrzeba zadawania sobie z własnej woli cierpienia? W skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do poparzeń. Zdarzyło się, że zanim się rozpoczęła, zakończyła się pożarem w domu.

Depilacja mechaniczna
Do jej wykonania stosuje się przede wszystkim depilatory elektryczne. Jest to usuwanie owłosienia połączone nie tylko z bolesnymi doznaniami, ale także obarczone dużym ryzykiem. Wykorzystywanie tej metody może doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa w Katowicach
Fotodepilacja, zwana także depilacją laserową, skutecznie i na kilka lat usuwa niepożądane owłosienie. Jest bezpieczna, bezbolesna, trwała, a co najważniejsze znacznie osłabia włosy. Jeżeli nawet za kilka lat odrosną, to będą kruche i łatwiej można je będzie usunąć.

W salonach kosmetycznych znajdujących się w Katowicach są wykonywane zabiegi metodą laserową, więc po co dobrowolnie skazywać siebie na dyskomfort fizyczny i psychiczny?

Wybór należy do Was. My tylko podpowiadamy.

Jedna myśl na temat “O metodach usuwania niepożądanego owłosienia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>