Najczęściej wykonywane zabiegi stomatologii estetycznej w Poznaniu

Dzięki rozwojowi stomatologii możemy o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś musieliśmy godzić się z tym, że mamy bardziej żółte z natury zęby lub też że musimy unikać gorących i zimnych potraw przez ich nadwrażliwość. Dzisiaj rozwiązanie dla każdego z tych problemów jest w stanie zaoferować nam dobry dentysta>>{http://dentysta-stomatolog.com/poznan,1.html}. Poznań jest jednym z miast, w których pacjenci coraz chętniej pojawiają się na wizytach kontrolnych, w celach czysto profilaktycznych. W tej chwili istnieje również szereg zabiegów zaliczających się do kosmetyki dentystycznej czyli dziedziny, w której głównym celem jest dobry wygląd naszych zębów.

Najpopularniejszy z nich w tej chwili jest zabieg wybielania zębów. Wykonuje go coraz więcej osób. Bez wątpienia duży wpływ na to ma dostępność zabiegu – możemy się na niego zdecydować praktycznie u każdego stomatologa. Poznań może zaś poszczycić się bardzo bogatą ofertą gabinetów, które oferują wybielanie i to w bardzo korzystnej cenie. Nie musimy zatem wstydzić się swoich naturalnie bardziej żółtych zębów czy też martwić przebarwieniami wywołanymi przez kawę lub herbatę. Wystarczy po prostu udać się do dentysty. Innymi znanymi zabiegami estetycznymi jest wykonywanie porcelanowych fornirów: koron, mostów i nakładek. Nakładki mają na celu ukrycie przebarwień, zaś mosty i korony – uzupełnienie ubytków. Mosty często stosuje się w przypadku ekstrakcji zniszczonego zęba – ma to na celu przede wszystkim zabezpieczenie przed wadami zgryzu, które mogłyby powstać, gdy jego integralność została naruszona. Niemniej ważną kwestią jest jednak także estetyka.

W przypadku niewielkich ubytków można również zdecydować się na wypełnienia kompozytowe. Wykonuje się je w specjalnej technologii, wiążąc szkliwo i zębinę. Daje to naturalny, trwały efekt. W przypadku konieczności usunięcia całego zęba możemy również zdecydować się na tytanowe implanty. Jest to najnowocześniejsza metoda. W ten sposób również uzyskamy naturalny efekt oraz uchronimy się przed konsekwencjami posiadania braków w uzębieniu. Wszystkie wymienione powyżej metody są szybkie, trwałe i bezbolesne. Zanim dentysta przystąpi do pracy, aplikuje nam środki uspokajające lub znieczulające, aby jak najbardziej zmniejszyć nasz dyskomfort. Często wystarczy już jedna wizyta, abyśmy zauważyli wyraźną poprawę i mogli cieszyć się długotrwałym efektem.

Jedna myśl na temat “Najczęściej wykonywane zabiegi stomatologii estetycznej w Poznaniu”

  1. Nauka idzie do przodu i stomatologia też, są nowe metody leczenia i nowy sprzęt ale podstawy pozostają te same: mycie zębów codziennie, unikanie słodyczy i gazowanych napojów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>