Kwas hialuronowy – w trosce o młodość skóry

Kwas hialuronowy jest substancją, która spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Odpowiada on za nawilżenie nasze skóry, a także innych organów ciała. Kwas hialuronowy jest spoiwem włókiem kolagenowych, które odpowiadają między innymi za jędrność naszej skóry.

Zastosowanie Kwasu hialuronowego

Obecnie kwas hialuronowy (HA) robi prawdziwą karierę zarówno w medycynie, jak i kosmetyce i medycynie estetycznej. Jest on rekomendowany do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych, czy gabinetach medycyny estetycznej.

Jeżeli chcemy używać HA w naszej codziennej pielęgnacji, powinnyśmy zainwestować w kosmetyki z jego zawartością. Kwas hialuronowy możemy kupić również w sklepach z półproduktami kosmetycznymi i przygotować na jego bazie własne kosmetyki. Żeby uzupełnić nawilżenie naszego ciała, możemy także spróbować zażywania suplementów diety zawierających tę substancję.

Kwas hialuronowy w salonach kosmetycznych

Kiedy wpiszemy w Google hasło: kosmetyczka Warszawa kwas hialuronowy, otrzymamy wiele propozycji zabiegów z wykorzystaniem HA (http://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). W zależności od potrzeb skóry, zabiegi z kwasem hialuronowym oferowane przez gabinet kosmetyczny, będą się od siebie różniły. Możemy zdecydować się na te mniej, lub bardziej inwazyjne.

HA ( więcej na ten temat tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_hialuronowy)  jest używany często jako uzupełnienie konkretnych zabiegów. W przypadku mezoterapii na przykład, HA jest wykorzystywany jako serum pod koniec zabiegu. Jego zastosowanie umożliwia dogłębne nawilżenie skóry, co sprawia, że mezoterapia staje się jeszcze bardziej skuteczna.

Inne zabiegi

W przypadku zabiegów mniej inwazyjnych HA jest stosowany jako składnik maseczek, dzięki czemu zyskują one dodatkowo działanie nawilżające. Stosowany jest także jako preparat łagodzący po różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych, które powodują silniejsze podrażnienie skóry.

Jedna myśl na temat “Kwas hialuronowy – w trosce o młodość skóry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>